LG Cep Telefon Yetkili Servisi

LG Cep Telefonu Servisi

LG cep telefonu modelleri, şık tasarımları ileri teknolojiyle bir araya getirerek en iyi modelleri üretiyor. Sıradışı seçimler yapmak isteyenlere birbirinden farklı seçenekler sunan LG markası, renk seçenekleriyle de ürün yelpazesinde iddialı. LG cep telefonu yetkili servisi tüketicilerin model seçiminden sonra devreye giriyor. Tüketicilerin yardıma ihtiyaç duyabileceği bakım, kurulum, arıza ve aksesuar seçimi gibi konularda kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılıyor.

LG Cep Telefonu Kurulumu

Kurulum işlemi ve kullanıma başlanması en basit cihazlardan biri cep telefonudur. Detaylarda fark olsa da işletim sistemleri temelde aynıdır. İlk şarj cihaz kapalı olarak yapılmalı ve pil tamamen dolduktan sonra açılmalıdır. Daha sonra gerekli programlar indirilmeli ve kişisel ayarlar yapılmalıdır. Bu işlemleri kendinizde yapabileceğiniz gibi LG cep telefonu yetkili servislerinden de yardım alabilirsiniz. Böylece cihazın varsa teknik problemleri servis tarafından tespit edilmiş olur ve garanti kapsamında yenisiyle değişim işlemi yapılabilir.

Dikkat Edilmesi Gereken Teknik Detaylar:

 • Cep Telefonu kurulumu için yetkili servislerden destek istemek garanti kapsamı için önemlidir.
 • Kişisel ayarları yaparken tavsiyelere uyulmalı ve dikkat edilmelidir.
 • Klavye yazma aracını kişiye göre özelleştirmeniz mümkündür.  
 • Cep telefonunuzda otomatik güncellemeler açık olmalı ve sürekli takip edilmelidir.
 • Mağaza uygulamalarının güncellemeleri kontrol edilmelidir.

Lg Telefon Yetkili Servisi

LG Cep Telefonu Servisi Bakım ve Onarım

Günlük hayatta en çok kullanılan cihazlardan biri olması sebebiyle bakımlara zaman ayrılmadığını söyleyebilriz. Bunun nedeni ise servis süresinde cep telefonun kapalı olması ve kullanım dışı kalmasıdır. Fakat önemsenmeyen problemler ileriki zamanlarda çok daha büyük arızalara sebep olurken tüketicilerin maddi zarara uğramalarına neden olmaktadır. Kullanımda problem yaşamamak ve performans kayıpları yaşamamak için belli aralıklarla LG cep telefonu yetkili servisi ile temas kurulmalıdır. Aksesuar ihtiyaçlarınızı da yetkili servislerden temin edebilirsiniz.

Telefonda Sık Karşılaşılan Sorunlar

Elektronik cihazların kullanıldığı süre ne kadar uzunsa karşılaşılan problemlerde o kadar çoğalmaktadır. Cep telefonları bu duruma en güzel örnektir. Pil ömrünün kısalmasından ekran çizilmelerine, ekran donmalarından mikrofon ve kulaklık problemlerine kadar pek çok problem yaşanabilmektedir. Bahsedilen problemlere maruz kalmamak ve kullanım süresini artırmak için uzmanların önerileri dikkate alınmalıdır.

Cep Telefonu ile ilgili karşılaşılan sorunlar ve kullanım önerileri;

 • Dokunmatik telefonların ekran çizilmesi ve kırılması en çok karşılaşılan problemlerdir. Bunun önüne geçebilmek için ekran koruyucu film ile kaplanmalı ve kılıf kullanılmalıdır.
 • Pil şarj süresinin kısalması verimi düşüren problemlemlerden biridir. Pil orijinal şarj aleti kullanılarak şarj edilmelidir, başka marka-model bir telefona ait şarj cihazı veya araç şarjı kullanılması pilin ömrünü azaltabileceği veya arızalara sebep olabileceği akıldan çıkartılmamalıdır.
 • İnternette dolaşırkrn güvenilir olmayan sitelere girmemeli ve telefonu virüs tehlikelerine karşı korunmalıdır.
 • Telefon görüşmesini olumsuz etkileyen kulaklık ve mikrofon problemleri için mutlaka yetkili servislerle irtibata geçmeli ve arızanın giderilmesi sağlanmalıdır.
 • Cihaz yüksek sıcaklık olan alanlarda bırakılmamalıdır.
 • Cihaz nemli bölgelerden uzaklaştırılmalı ve suyla temas ettirilmemelidir.  

LG Servisi

LG Yetkili Servisleri
LG yetkili servisi güler yüzlü ve kaliteli hizmet anlayışı ile tüketicilerin tüm cihazlarıyla ilgili sorunlarına çözüm sunuyor ve çağrı merkezi ile bekletmeden talepleri işleme alıyor.

LG Yetkili Servisi

LG Yetkili Servisi
LG yetkili servisi müşteri mem- nuniyetini yükseltmeyi ve ucuz fiyat politikasıyla tüketicilere yar- dımcı olmayı misyon edinmiştir. LG yetkili servisi orjinal yedek parça – aksesuar stoğunu gün- begün zenginleştirerek ve yaygın servis ağına her yıl yatırım yaparak sektörde büyümeye, lider olmaya devam ediyor.

Hizmet Bölgelerimiz

Hizmet Bölgelerimiz

İstanbul Anadolu yakasında hiz- met veren LG yetkili servisi, uzman ekibi ile tüketicilerin karşısına çıkıyor. Servis araçlarının güzergahları; Ümraniye’den Üskü- dar’a, Ataşehir’den Çekmeköy’e, Beykoz’dan Maltepe’ye kadar uzanıyor. Devamı için tıklayın.