Servis Çağırmadan Önce

LG servisini çağırmadan önce yapmanız gereken ufak kontroller ve almanız gereken bazı önlemler vardır. Bunun nedeni, teknik ekip gelene kadar oluşabilecek kazaları ve ekonomik kayıpları önlemektir. Bu işlemi gerçekleştirirken lütfen cihazların elektrik ile çalıştığını unutmamalı ve bağlantıyı mutlaka kesmelisiniz.

Eğer bütün kontrollere rağmen teknik desteğe ihtiyaç duyarsanız yetkili servisi arayarak hizmet talebinde bulunabilirsiniz. Arıza, onarım gibi başlıklar profesyonellik gerektiren bir hizmet olduğu için tek başınıza tamir etmeye kalkışmamalı ve can, mal güvenliğini tehlike altına almamalısınız.

Tüm elektronik cihazların bozulması durumunda alınabilecek önlemler vardır. Bu önlemleri alırken mutlaka cihazın elektrikle bağlantısını kesmeli ve can güvenliğinize öncelik vermelisiniz.

Yetkili Servisi Aramadan Önce Yapılması Gerekenler  

Her ürünün bozulma şekli ve tamir süreci birbirinden farklıdır. Örneğin televizyonlarda genellikle görüntüyle ilgili problemler yaşanır. Sağlık şartlarını tehlike altına almamak için önerileri dikkate almalısınız. 

Televizyon İçin Yapılması Gerekenler

LG Televizyon İçin Yapılması Gerekenler

  • Televizyonlarda sıklıkla karşılaşan problemlerin başında görüntünün donması, kesilmesi ve kararması gelir. Düzelme ihtimaline karşı televizyonunuzu uzun süre açık tutmamalı ve kapatıp bir süre beklemelisiniz. Açtığınız zaman arıza hala devam ediyorsa, tekrar kapatın, fişini çekin ve uzman desteği isteyin.
  • Televizyonunuz hiç açılmıyorsa elektrik bağlantılarını ve sigortayı kontrol edin. Her şeyin normalse şayet yetkili servisi aramalısınız.
  • Cihazda görüntü var ancak ses yoksa kumandanın ses tuşlarını kontrol edin. Hoparlörler de bir sorun varsa, TV ses menüsünü kontrol edebilirsiniz.
  • Cihazınıza bir aygıt bağlamayı denediyseniz ve başarısız olduysanız AV bağlantısını ve kablosunu kontrol etmeniz yeterlidir. 

Ev Sinema Sistemleri İçin Yapılması Gerekenler

Ev Sinema Sistemleri ve Hoparlör İçin Yapılması Gerekenler

  • Hoparlörlerinizin içindeki mekanizma patlamış olabilir.
  • Cihazla arasındaki bağlantı kablolarında bir problem olabilir, kontrol etmelisiniz.
  • Ses çıkan yerlere toz kaçmış ve tıkanma yapmış olabilir.
  • Televizyonunuzdan kaynaklanan bir problem olmuştur, TV’nizin arıza yapıp yapmadığından emin olmalısınız. 

LG Servisi

LG Yetkili Servisleri
LG yetkili servisi güler yüzlü ve kaliteli hizmet anlayışı ile tüketicilerin tüm cihazlarıyla ilgili sorunlarına çözüm sunuyor ve çağrı merkezi ile bekletmeden talepleri işleme alıyor.

LG Yetkili Servisi

LG Yetkili Servisi
LG yetkili servisi müşteri mem- nuniyetini yükseltmeyi ve ucuz fiyat politikasıyla tüketicilere yar- dımcı olmayı misyon edinmiştir. LG yetkili servisi orjinal yedek parça – aksesuar stoğunu gün- begün zenginleştirerek ve yaygın servis ağına her yıl yatırım yaparak sektörde büyümeye, lider olmaya devam ediyor.

Hizmet Bölgelerimiz

Hizmet Bölgelerimiz

İstanbul Anadolu yakasında hiz- met veren LG yetkili servisi, uzman ekibi ile tüketicilerin karşısına çıkıyor. Servis araçlarının güzergahları; Ümraniye’den Üskü- dar’a, Ataşehir’den Çekmeköy’e, Beykoz’dan Maltepe’ye kadar uzanıyor. Devamı için tıklayın.