LG Plazma Yetkili Servisi

LG Plazma Yetkili Servisi

LG plazma yetkili servisi cihazın montaj, bakım, arıza ve onarım gibi tüm gereksinimlerine kalıcı çözümler getiriyor. Alanında uzman teknik personel, orijinal yedek parça ve aksesuar stoklarıyla sorunları çözüyor. Cihazlarınızın montajı ve kurulumu esnasında teknik personelden mutlaka yardım istemeli ve cihazın kurulumunu profesyonel ekipler tarafından yaptırmalısınız. Unutmayın, yetkili servise yaptırılmayan kurulum işlemleri garanti kapsamına girmeyecektir.

LG Plazma Kurulumu

LG Plazma televizyonlar diğerlerine göre çok daha farklı özelliklere sahiptir. Bu yüzden TV’nin hem kurulumunu doğru şekilde yapmak hem de tüm özelliklerini öğrenmek için profesyonel bir ekipten destek alınmalıdır. LG plazma servisleri tüketicilere bu konuda yardımcı oluyor ve tüm teknik detaylar konusunda bilgilendirmeler yapıyor. Plazma TV'nin modeline göre değişen özelliklerden bir tanesi USB film izlemektir. Televizyonun bu özelliği sayesinde dilediğiniz filmi rahatlıkla izleyebilir ve yenilerini aktarabilirsiniz. Yapmanız gerek tek şey USB girişine Flash Disk veya Harici Disk takmak… Geriye kalan tek şey izlemek istediğiniz filmi seçmek.  

Dikkat Edilmesi Gereken Teknik Detaylar:

  • Plazma TV’nin kurulacağı yer yetkili servisle beraber belirlenmelidir. İnce yapısı sebebiyle en güvenli yere kurulumu yapılmalıdır.
  • Plazma TV duvara montaj yapılacaksa pencerelerin bulunduğu yer dikkate alınmalı ve güneş ışığına maruz kalacak yerlerden uzak durulmalıdır.
  • Doğru yer belirlendikten sonra cihazın montaj işlemi ve kurulumu profesyonel bir şekilde yapılmalıdır. Ürünün sahip olduğu aparatlar doğru monte edilmeli ve sağlam olduğundan emin olunmalıdır.
  • Oturma alanı Plazma TV’nin durduğu yere göre konumlanmalıdır. 

LG Plazma Servisi Bakım ve Onarım

TV’inize her yıl belli aralıklarla bakım yaptırmak, olası arızalara karşı önlem almanıza, ürünün verimli performansla çalışmasına ve ihtiyaç duyabilecek yedek parçaları temin etmenize yardımcı olacaktır. LG plazma teknik servis tüketicilerin tüm ihtiyaçlarına cevap veriyor ve onları doğru bir şekilde yönlendiriyor. Özellikle yedek parça ve aksesuarları tanıtarak cihazlarınızın ömürlerini uzatıyor ve daha kullanışlı hale getiriyor.

Plazmada Sık Karşılaşılan Sorunlar

Plazma TV'lerin teknik detaylarının fazla olması belli arızaları da beraberinde getiriyor. Bakımları her yıl düzenli yaptırarak bu riski azaltabilir ve TV'nizi güvenle kullanabilirsiniz. Olası sorunları ses, görüntü, güç ve kumanda olmak üzere 4 ana başlıkta saymak mümkündür. Her sorunun çözümü farklıdır ve belirtileri şu şekildedir.

Plazma TV ile ilgili karşılaşılan problemler başlıca şu şekildedir:

  • Görüntünün kararması, donması ve gölgeler olması TV’lerde rastlanan sorunlardandır. Ekran ile ilgili rastlanan problemlerde teknik servisten destek alınmalıdır.
  • Sesin birden bire artması ve azalması TV’nin hoparlör ayarlarında problem olduğunu gösterir. Teknik bilgi gerekli olduğu için tüketicilerin müdahalede bulunması tavsiye edilmemektedir.
  • Televizyonun uzaktan kumanda le kontrol edilememesi durumunda önce TV'nin temiz olduğundan emin olunmalıdır. Tozlar ve lekeler sinyalin gitmesine engel olabilir.

Ses var, fakat görüntünün olmaması da ekranla ilgili problemlerden biridir. Chaz içindeki modüllerden biri arızalanmış olabilir. Yetkili servisten teknik destek isteyebilirsiniz.

LG Servisi

LG Yetkili Servisleri
LG yetkili servisi güler yüzlü ve kaliteli hizmet anlayışı ile tüketicilerin tüm cihazlarıyla ilgili sorunlarına çözüm sunuyor ve çağrı merkezi ile bekletmeden talepleri işleme alıyor.

LG Yetkili Servisi

LG Yetkili Servisi
LG yetkili servisi müşteri mem- nuniyetini yükseltmeyi ve ucuz fiyat politikasıyla tüketicilere yar- dımcı olmayı misyon edinmiştir. LG yetkili servisi orjinal yedek parça – aksesuar stoğunu gün- begün zenginleştirerek ve yaygın servis ağına her yıl yatırım yaparak sektörde büyümeye, lider olmaya devam ediyor.

Hizmet Bölgelerimiz

Hizmet Bölgelerimiz

İstanbul Anadolu yakasında hiz- met veren LG yetkili servisi, uzman ekibi ile tüketicilerin karşısına çıkıyor. Servis araçlarının güzergahları; Ümraniye’den Üskü- dar’a, Ataşehir’den Çekmeköy’e, Beykoz’dan Maltepe’ye kadar uzanıyor. Devamı için tıklayın.