LG LCD Yetkili Servisi

LG Lcd Yetkili Servisi

LG LCD televizyon, diğer TV modellerine nazaran çok daha hassas bir yapıya sahiptir. Modern ve şık tasarımlarını üstün teknolojiyle buluşturan ürünün kullanımı, kurulumu ve bakımları için ayrı bir hassasiyet lazımdır. LG LCD yetkili servisi de bu aşamada devreye girer ve tüketicilerin cihazını doğru bir şekilde kullanmalarına yardımcı olur. Ürünü uzun yıllar en iyi performansla kullanmak için özellikle profesyonel ekipten destek istenmelidir. LG LCD yetkili servisleri ekipleri tarafından yapılmayan kurulum işlemleri garanti kapsamına girmeyecektir.

LG LCD Kurulumu

TV'nin doğru yere kurulması ve montajının hatasız yapılması ürünü yüksek performansla kullanmanın olmazsa olmazıdır. Bunun için profesyonel elemanlardan destek almalı ve montajı, çalıştırılması gibi işlemleri LG LCD yetkili servisine bırakılmalıdır.

Montaj sırasında dikkat edilmesi gereken bazı kurallar vardır. Mesela; ürün yaşam alanının en doğru yerine konumlandırılmalıdır. LCD, TV sehpasına kurulabildiği gibi duvara ya da tavana da montajı yapılabilmektedir. Fakat en uygun yerin neresi olduğuna profesyonel elemanlarla karar vermek doğru olacaktır. Çünkü teknik detaylar belli noktalarda önem arz etmektedir.

Dikkat Edilmesi Gereken Teknik Detaylar:

  • LCD Televizyonun kurulacağı yer yetkili servisle birlikte belirlenmelidir. Kurulumun yapılacağı alanının büyüklüğü, duvara mesafesi gibi özellikler en doğru yeri bulmaya yardımcı olmaktadır.
  • Kurulumun yapılacağı yer seçilirken pencerelerin bulunduğu yönü ve ışığın geliş açısına göre karar verilmelidir.
  • Uygun yer seçildikten sonra cihazın kurulum işlemi ve montajı profesyonel bir şekilde yapılmalıdır. Cihazın aparatları doğru monte edilmeli ve sağlam olduğundan emin olunmalıdır.
  • Yaşam alanı ile TV'nin mesafesi doğru ayarlanmalıdır, çok yakın / çok uzak olmalıdır.

LG LCD Servisi Bakım ve Onarım

LG Lcd Tv Servisleri Cihaz Kurulum Keşfi LCD televizyonların diğer modellere göre çok daha hassas yapıya sahip olmaları nedeniyle bakımları çok sık aralıklarla yaptırılmalı ve ileride oluşabilecek arızalar önceden engellenmelidir. Bakım yaptırmanın avantajları bu kadarla sınırlı değildir. Belli aralıklarla LG LCD yetkili servisi ile görüşülmesi yeni çıkan modellerden ve aksesuarlardan haberdar olunmasına da yardımcı oluyor. Yedek parça ve aksesuarlar ile televizyon çok daha verimli bir hale getirebiliyor ve yüksek performansla çalışmasını sağlıyor.

LCD’de Sık Karşılaşılan Sorunlar

Narin bir yapıya sahip olan LCD ekranların kullanım ömrünü uzatmak ve yüksek performansla çalışmasını sağlamak için kullanım önerileri dikkate alınmalıdır. TV'lerde güç kaynağı ile ilgili problemler, görüntü kaybı, ses ile ilgili bozulmalar ve kumanda problemleri görülebilir. Bu problemlerle karşılaşmamak için belli kullanım özelliklerini mutlaka uygulamalısınız.

LCD TV'ler ile ilgili sorunlar ve öneriler;

  • LCD TV'nin açılmaması karşılaşılan bir sorundur. Bu sorunun giderilmesi için elektrik bağlantısı kontrol edilmelidir.
  • Televizyon açılmadığında elektrik bağlantısında bir sorun yoksa fişi çekilmeli ve bir süre bekledikten sonra yeniden açılmalıdır.
  • LCD TV kullanılmadığı zaman fişi çekilmeli ve elektrik bağlantısının kesildiğinden emin olunmalıdır.
  • TV sadece kumandadan kapatılmamalıdır. Bu şekilde sadece ekran kapanır ancak elektrik devresi çalışmaya devam eder.Kısa süreli kapatmalar dışında elektrik de kesilmelidir.
  • LCD TV doğru şekilde kapatılmalıdır. Yoksa içerisinde bulunan iletken sıvı kurur, şişer; patlayarak ekran kartına zarar verebilir.

LG Servisi

LG Yetkili Servisleri
LG yetkili servisi güler yüzlü ve kaliteli hizmet anlayışı ile tüketicilerin tüm cihazlarıyla ilgili sorunlarına çözüm sunuyor ve çağrı merkezi ile bekletmeden talepleri işleme alıyor.

LG Yetkili Servisi

LG Yetkili Servisi
LG yetkili servisi müşteri mem- nuniyetini yükseltmeyi ve ucuz fiyat politikasıyla tüketicilere yar- dımcı olmayı misyon edinmiştir. LG yetkili servisi orjinal yedek parça – aksesuar stoğunu gün- begün zenginleştirerek ve yaygın servis ağına her yıl yatırım yaparak sektörde büyümeye, lider olmaya devam ediyor.

Hizmet Bölgelerimiz

Hizmet Bölgelerimiz

İstanbul Anadolu yakasında hiz- met veren LG yetkili servisi, uzman ekibi ile tüketicilerin karşısına çıkıyor. Servis araçlarının güzergahları; Ümraniye’den Üskü- dar’a, Ataşehir’den Çekmeköy’e, Beykoz’dan Maltepe’ye kadar uzanıyor. Devamı için tıklayın.