LG Ev Sinema Sistemi Yetkili Servisi

LG Ev Sinema Sistemi Yetkili Servisi

LG Ev Sinema modelleri, mükemmel ses kalitesini odanın her noktasında hissettiren ve filmi izleyenlere tüm heyecanı yaşatan bir sistemdir. Son teknolojiyi modern bir tasarımla bir araya getiren LG, tüketicileri ses dünyasını özgürce keşfetmeye çağırıyor. Cihazın doğru bir şekilde kurulabilmesi içinse LG ev sinema sistemi yetkili servislerinden destek talep etmek gerekiyor. Yetkili servisler arızadan yedek parça ve aksesuarlara, kurulumdan bakıma kadar kullanıcıların tüm ihtiyaçlarına cevap veriyor. Teknik özellikler ve kullanımla ilgili detaylar içinde tüketiciler yetkili servislerden bilgi alabilirler.

LG Ev Sinema Sistemi Kurulumu

LG Ev Sinema Sisteminin kurulumu için belli bir tecrübe ve birikim gerekir. Çünkü sesin kullanım alanı içerisinde doğru bir şekilde dağılması gerekmektedir. Bu şekilde tüketciler hem sesi gerçeğe yakın olarak anlar hem de filmin büyüsüne kendilerini kaptırır. Yüksek performanslı çalışma da LG ev sinema sistemi yetkili servisinin verdiği bilgilerle çok kolay olacaktır. Ve de cihaz garanti kapsamına alınmış olacaktır.

Ev Sinema Sistemleri

Dikkat Edilmesi Gereken Teknik Detaylar:

  • Hoparlörlerin dizilimi yerleşik haldeyken baş yüksekliğinde olmalıdır.
  • 4 Hoparlör kullanım alanının dört faklı noktasına yerleştirilir. Orta hoparlör ise TV veya Monitörün alt tarafına yerleştirilmelidir.
  • Bilinenin aksine hoparlör kullanım alanının tam köşesine yerleştirilmemelidir. Bu şekilde yerleştirilmesi sesin direk yüze çarpmasına sebep olur.
  • Arzu edilen ses kalitesine ulaşmak için doğru yerleşim yetmez. LG ev sinema sistemi yetkili servisi ses kalibrasyonu için ayarlamaları da yapacaktır. Ses kalibrasyonu oturma yeri ile hoparlör uzaklığının belirlenmesiyle yapılır ve ses şiddetleri otomatik olarak ayarlanır.

LG Ev Sinema Servisi Bakım ve Onarım

Ürünün periyodik bakımlarını aksatmamak olası arızaların önüne geçilmesini sağlıyor ve daha büyük problemlerin oluşmasını engelliyor. LG ev sinema sistemi yetkili servisinin cihazda meydana gelebilecek arızaları daha oluşmadan tespit etmesi en önemli ayrıcalıklardandır. Çünkü yetkili servis ekibi küçük sorunları bile gözden kaçırmıyor ve zengin yedek parça stoğu ile çözüm üretiyor.

Surround-Sound Formatları

Ev Sinema Sistemi Sık Karşılaşılan Sorunlar

Ev sinema sistemlerinin periyodik olarak bakımlarını yaptırarak olası arızaların önüne geçmek mümkündür. Beklenen performansı vermemesi, seste cızırtıların oluşması, elektrik gücünü tam olarak alamaması en çok karşılaşılan problemlerin başında gelmektedir. LG ev sinema sistemi yetkili servisinin önerilerini dikkate almak ve kurulumu doğru yapmak bir çok arızanın önüne geçmek için yeterlidir.

Ev Sinema Sistemi ile ilgili karşılaşılan sorunlar ve kullanım önerileri;

  • Demo odalarındaki dinlenilen ses değil, kullanım alanındaki ses baz olarak kabul edilmeli.
  • Kullanılacak anfi yeteri kadar güçlü olmalı ve her türlü sesin dağılımını yapabilecek özellikte olmalı.
  • Sistemin yerleşimi dikkatli yapılmazsa tam dağılıma engel olacaktır.
  • Eski kolonların yalıtımı home cinema kolonları gibi olmadığı için TV'ye fazla yaklaştırıldığında renk ayarlarını bozacaktır. Bu yüzden eski kolonlar TV'ye fazla yakşaltırılmamalıdır.
  • Aktif bass yerleştirilirken çok fazla pencereye, cam eşyalara vb. yaklaştırılmamalıdır. Bu tür yerleşim eşyaları titretecek ve ses çıkartacaktır. 

LG Servisi

LG Yetkili Servisleri
LG yetkili servisi güler yüzlü ve kaliteli hizmet anlayışı ile tüketicilerin tüm cihazlarıyla ilgili sorunlarına çözüm sunuyor ve çağrı merkezi ile bekletmeden talepleri işleme alıyor.

LG Yetkili Servisi

LG Yetkili Servisi
LG yetkili servisi müşteri mem- nuniyetini yükseltmeyi ve ucuz fiyat politikasıyla tüketicilere yar- dımcı olmayı misyon edinmiştir. LG yetkili servisi orjinal yedek parça – aksesuar stoğunu gün- begün zenginleştirerek ve yaygın servis ağına her yıl yatırım yaparak sektörde büyümeye, lider olmaya devam ediyor.

Hizmet Bölgelerimiz

Hizmet Bölgelerimiz

İstanbul Anadolu yakasında hiz- met veren LG yetkili servisi, uzman ekibi ile tüketicilerin karşısına çıkıyor. Servis araçlarının güzergahları; Ümraniye’den Üskü- dar’a, Ataşehir’den Çekmeköy’e, Beykoz’dan Maltepe’ye kadar uzanıyor. Devamı için tıklayın.