LG DVD Yetkili Servisi

LG DVD Yetkili Servisi

LG DVD modelleri kullanıcıların arzuladıkları filmi seyretmelerine, müzik dinlemelerine ve de kişisel videolarınu izlemelerine imkân tanıyor. Evde sinema keyfini mükemmel şekilde yaşatmak ise en önemli özelliğidir. Modellerden ihtiyacınıza ve zevkinize göre olanı seçtikten sonra kurulum ve bakım için LG DVD yetkili servis uzman personelinden destek alabilirsiniz. Bu destek ile üründe farkına varamayacağınız teknik detayları öğrenebilir, yüksek performansla kullanım sağlayabilirsiniz. Böylelikle meydana gelebilecek tüm arıza ve problemler garanti kapsamında işlem görecektir.

LG DVD Kurulumu

LG DVD kurulumu diğer cihazlara kıyasla çok kolaydır. Fazla teknik bilgi gerekmeden ayarları yapılabilir ve kurulacağı yer az çok bellidir. Fakat hassas yapıda olmaları sebebiyle bozulma istimalleri bir hayli yüksektir. LG DVD yetkili servisleri ürünün kurulumu esnasında kullanımına dair bir takım önerilerde bulunuyor. Bu öneriler ile cihazı kullanarak ömrünü uzatabilir ve film izleme keyfinizi sekteye uğratmadan sürdürebilirsiniz.

Dikkat Edilmesi Gereken Teknik Detaylar:

  • DVD’nin kurulacağı yer tespit edildikten sonra fazla kıpırdatılmamalı ve yer değişikliği yapılmamalıdır.
  • Film seyrederken kesinti veya donma yaşamamak için cihaz tozlanmayacak bir yere konumlandırılmalıdır. 
  • Belirli zamanlarda cihaz temizlenmeli ve toz alımı yapılmalıdır. Aşırı toz cihazı bozan en önemli faktördür.
  • Cihazın televizyonla olan iletişimi kablolarla sağlanmaktadır. Kabloları sürekli söküp takmak veya bağlantıları aniden kesmek zamanla problem oluşturabilir.
  • Cihaz mecbur kalmadıkça kumanda kullanılarak çalıştırılmalıdır. bu şekilde görüntü, ses, renk ve dil ayarları daha rahat bir şekilde yapılabilir.

LG DVD Bakım ve Onarım

LG DVD yetkili servisi cihazdan mümkün olan en yüksek performans alabilmeyi ve sinema keyfine sekteye uğramadan devam edebilmeyi mümkün kılıyor ve belirli zamanlarda bakım yaptırılmasını tavsiye ediyor. Böylece ileriki zamanlarda meydana gelebilecek arızalar önceden fark ediliyor ve maddi açıdan tüketicilere avantaj sağlanıyor. Servislerden bozulan kumandayı bir yenisiyle değiştirebilir, bakım yapılırken cihazın iç mekanizmasını da temizletebilirsiniz. Diğer taraftan yeni çıkan aksesuarları inceleyerek cihazınızın işlevselliğini daha da artırabilirsiniz.

Lg Dikkat edilen Hususlar

DVD Sık Karşılaşılan Sorunlar

Çok nazik ve hassas bir yapısı olan DVD’lerde zaman içerisinde belli arızalar çıkabilir ve film keyfinizi aksatabilir. En çok meydana gelen problemler arasında DVD Reader’ın okumaması, kumandadan kontrol edilememesi, film izlerken donmalar olmasıdır.

DVD ile ilgili karşılaşılan sorunlar ve kullanım önerileri;

  • DVD Reader’ın okumaması en çok meydana gelen problemdir. Bu problem optik okuyucu lenslerin zaman içinde tozlanması sebebiyle olur. LG DVD servis uzman personelinden destek alıp gerekli bakımlar yaptırılmalıdır.
  • Belirli zamanlarda sürücüler güncellenmelidir. Güncellemeler sayesinde çizik CD ve DVD’ler bile okunabilmektedir.
  • Cihaz toz almayan bir yerde konumlandırılmalıdır. Belirli zamanlarda disk sürücü parçaları ve optik algılama lensi uzman personel tarafından temizlenmelidir.
  • Cihazın orijinal kutu ve köpükleri saklanmalı ve gerektiğinde en iyi muhafaza için bunlar tercih edilmelidir.

LG Servisi

LG Yetkili Servisleri
LG yetkili servisi güler yüzlü ve kaliteli hizmet anlayışı ile tüketicilerin tüm cihazlarıyla ilgili sorunlarına çözüm sunuyor ve çağrı merkezi ile bekletmeden talepleri işleme alıyor.

LG Yetkili Servisi

LG Yetkili Servisi
LG yetkili servisi müşteri mem- nuniyetini yükseltmeyi ve ucuz fiyat politikasıyla tüketicilere yar- dımcı olmayı misyon edinmiştir. LG yetkili servisi orjinal yedek parça – aksesuar stoğunu gün- begün zenginleştirerek ve yaygın servis ağına her yıl yatırım yaparak sektörde büyümeye, lider olmaya devam ediyor.

Hizmet Bölgelerimiz

Hizmet Bölgelerimiz

İstanbul Anadolu yakasında hiz- met veren LG yetkili servisi, uzman ekibi ile tüketicilerin karşısına çıkıyor. Servis araçlarının güzergahları; Ümraniye’den Üskü- dar’a, Ataşehir’den Çekmeköy’e, Beykoz’dan Maltepe’ye kadar uzanıyor. Devamı için tıklayın.