LG 3D TV Yetkili Servisi

LG 3D TV Yetkili Servisi

TV modellerinin başında gelen LG 3D TV modelleri, tüketicilere harikülade bir deneyim, mükemmel görüntü kalitesi ve 3 boyutlu bir izlenim sunuyor. Sayıları gün begün artan ve nerdeyse her evde mevcut olan cihazların maksimum performans sunabilmesi ve doğru bir şekilde kullanılması içinse LG 3D TV yetkili servis ile temas kurulmalı ve tüm teknik detaylar öğrenilmelidir.

3D Televizyonların aksesuarları da cihaz kadar önemlidir. 3D gözlükler göz sağlığına zarar vermeyecek yapıda olmalıdır. Ayrıca gözlükler görüntü kalitesini bozmamalıdır.

LG 3D TV’nin kurulumunu yetkili servislere yaptırarak kazaların önüne geçebilir, doğru bir şekilde çalışmasını sağlayabilir ve garanti kapsamına aldırabilirsiniz. Ayrıca LG 3D TV ile ilgili kullanım detaylarını öğrenebilirsiniz.

LG 3D TV Kurulumu

Montaj işlemi belli başlı aşamalardan oluşmaktadır. İlk önce kullanım alanında en doğru yer belirlenmeli, elektrik tesisatının sağlamlığı kontrol edilmeli, görüntü ayarları izleme moduna göre ayrı ayrı yapılmalıdır. Bu ayarların sorunsuz bir biçimde yapılabilmesi için LG 3D TV yetkili servisleri en doğru şekilde kullanıcıları yönlendirecektir. TV'nizin kurulumunu tamamladıktan sonra ise kullanıcılara cihaz ile ilgili bilgiler verecektir.

Dikkat Edilmesi Gereken Teknik Detaylar:

  • Güneş ve ışığın geliş açısı kontrol edilmeli ve görüntüyü bozmayacak şekilde konumlandırılmalıdır.
  • Isı yapan alanlardan cihaz uzak tutulmalı ve zarar görmesine mani olunmalıdır.
  • Elektrik kabloları akıma mani olmayacak şekilde döşenmelidir.

LG 3D TV Servisi Bakım ve Onarım

Diğer modellerde olduğu gibi 3D TV’de de belirli zamanlarda bakım gereksinimi vardır. Özellikle teknik olarak çok hassas yapıda olmaları sebebiyle bakımları daha kısa aralıklarda olmalıdır. LG 3D TV yetkili servisi tarafından yapılacak bakımlar ile cihazın en yüksek performansla çalışması sağlanacaktır. Ve de meydana gelebilecek arızaları öngörerek maddi kayıplar yaşamanızı önleyecektir.

LG 3D TV ayarları yapılırken ekip elemanlarından aksesuar ve yedek parçalarla ilgili bilgi de almanız tavsiye edilir. Böylece göz sağlığına dost, şarj gerektirmeyen ve TV keyfinizi üçe katlayan LG 3D gözlüklerin yeni modellerine göz atabilirsiniz. Aksesuarlar ve yedek parçalar TV'nin maksimum performansla çalışmasına katkıda bulunuyor.

3D’de Sık Karşılaşılan Sorunlar

LG 3D TV özellikleri farklı modellere göre daha fazla teknik detaylara sahiptir. Mesala Smart Share özelliği ile kolaylıkla kullanıcılar içerik paylaşılabilir. Ayrıca çocuk kilidi, sesle kumanda edebilme sayesinde cihazın açılmasını kontrol edebilme ve akıllı enerji tasarrufu sayesinde ekonomik çözümler sunabilmektedir. Bu özelliklerin tamammını yüksek performans ile kullanabilmek ve arızaları en aza indirmek için kullanıcı hatalarını en aza düşürmek gerekir.

3D TV ile ilgili karşılaşılan sorunlar ve kullanım önerileri;

  • Cihazdan internete bağlanıp, "firmware update" indirilmesi önerilir. Böylece TV'nizdeki olası yazılımsal problemlerin çözülmesi sağlanmış olacaktır.
  • Olası problemlerin başında kumanda tanıtımı gelmektedir. Smart kumandayı yeniden TV'nize tanıtmak için Back ve Smart düğmelerine 5 saniye boyunca basılı tutup sonrada tekerlek tuşuna basmanız yeterli olacaktır.
  • Cihazın kendi kendine kapanması rastlanabilinecek bir durumdur. Kumanda ile menüden "saat ayarları" kontrolüne girilerek "otomatik kapanma" özelliğinin açık olup olmadığına bakılmalıdır.
  • En iyi 3D izleme açısı 120 derece, izleme mesafesi ise ekran boyutunun iki katı şeklinde olmalıdır. Bu mesafe daha kısa ise görüntülerin üst üste binmesi problemi oluşur.

LG Servisi

LG Yetkili Servisleri
LG yetkili servisi güler yüzlü ve kaliteli hizmet anlayışı ile tüketicilerin tüm cihazlarıyla ilgili sorunlarına çözüm sunuyor ve çağrı merkezi ile bekletmeden talepleri işleme alıyor.

LG Yetkili Servisi

LG Yetkili Servisi
LG yetkili servisi müşteri mem- nuniyetini yükseltmeyi ve ucuz fiyat politikasıyla tüketicilere yar- dımcı olmayı misyon edinmiştir. LG yetkili servisi orjinal yedek parça – aksesuar stoğunu gün- begün zenginleştirerek ve yaygın servis ağına her yıl yatırım yaparak sektörde büyümeye, lider olmaya devam ediyor.

Hizmet Bölgelerimiz

Hizmet Bölgelerimiz

İstanbul Anadolu yakasında hiz- met veren LG yetkili servisi, uzman ekibi ile tüketicilerin karşısına çıkıyor. Servis araçlarının güzergahları; Ümraniye’den Üskü- dar’a, Ataşehir’den Çekmeköy’e, Beykoz’dan Maltepe’ye kadar uzanıyor. Devamı için tıklayın.